Film w Mediach

Biskupin w oku kamery! Dokument opowie o „rondelach”

Światła, kamery i akcja. Biskupin na nowo stał się planem zdjęciowym dla aktorów, którzy przeniosą widzów 7 tysięcy lat wstecz. W osadzie archeologicznej kręcone są zdjęcia do nowego dokumentu w reżyserii Krzysztofa Paluszyńskiego opowiadającego o rondelach – konstrukcjach z epoki kamienia. Efekty będzie można oglądać na antenie Telewizji Polskiej.

Film o Biskupinie

jest nie tylko rezerwatem archeologicznym, ale i świetnie odgrywa role filmowe. Na terenie muzeum w Biskupinie trwają zdjęcia do dokumentu, który ma przybliżyć między innymi życie rolników sprzed wieków.

Wielka zagadka sprzed tysięcy lat w naszym regionie [WIDEO]

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]

Rekonstrukcja części wielkiej budowli sprzed 7 tys. lat na potrzeby filmu

Fragment monumentalnej budowli sprzed 7 tys. lat o średnicy 110 m, składającej się z czterech dookolnych rowów i palisad, zrekonstruowano niedaleko miejsca odkrycia w Nowym Objezierzu (Zachodniopomorskie) na potrzeby filmu dokumentalnego. Jego premierę zaplanowano na późną jesień lub zimę.

Trwają zdjęcia do filmu „Rondele – wielka zagadka sprzed 7000 lat”

„Rondele – wielka zagadka sprzed 7000 lat” w reżyserii Krzysztofa Paluszyńskiego będzie fabularyzowanym dokumentem opowiadającym o Polsce i Europie przed bez mała 7000 laty.

Katerda Archeologii Uniwersytetu Szczecińskiego na swojej stronie internetowej poinformowała, że projekt filmu „Rondele – wielka zagadka sprzed 7000 lat” w reżyserii Krzysztofa Paluszyńskiego uzyskał właśnie dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Historia rondeli zostanie przedstawiona w szerokim kontekście czasowym i geograficznym. Ten fabularyzowany dokument będzie swego rodzaju opowieścią – wędrówką po ziemiach naszego kraju i Europy sprzed bez mała 7 tys. lat. Dzięki plenerom, scenografii, rekonstruktorom, animacjom 3D, precyzyjnie zaplanowanym kadrom, zobaczymy świat, który już dawno przestał istnieć.

https://ono24.info/bedzie-film-o-rondelach,a9705

Obserwator Nadodrzański

W Nowym Objezierzu nakręcono fabularyzowane sceny filmu „Rondele – wielka zagadka sprzed 7000 lat”

Film składa się z fabularyzowanych scen (między innymi spektakularnej budowy rondela), wypowiedzi archeologów, niezwykle istotnej warstwy wizualnej filmu – animacji 3D, prezentacji filmowej odnalezionych artefaktów z omawianej epoki, dokumentacji prac archeologicznych dotyczących badania rondeli, ze szczególnym uwzględnieniem rondela w Nowym Objezierzu w gminie Moryń.

https://moryn.pl/art,2474,w-nowym-objezierzu-nakrecono-fabularyzowane-sceny-filmu-rondele-wielka-zagadka-sprzed-7000-lat